English (United Kingdom)Polish (Poland)

Instalacje hybrydowe

Instalacje hybrydowe umożliwiają współpracę różnych rodzajów instalacji, takich jak pompa ciepła i system solarny, a także włączenie do systemu, na przykład instalacji z olejowym lub gazowym kotłem kondensacyjnym.
Ogromną zaletą tego systemu jest fakt, że w każdej chwili istnieje możliwość jego rozszerzenia. Połączone instalacje mogą ogrzewać wodę na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wodę w basenie, chłodzić, nawilżać i osuszać powietrze, wentylować pomieszczenia, a także produkować energię elektryczną i brać udział w procesach technologicznych.

Inwestując zatem w instalację hybrydową, otrzymamy system grzewczy, mogący dużo więcej a niżeli tylko ogrzewać. Uzyskamy przyjemny klimat w swoim domu przez 365 dni w roku, oszczędzając przy tym środowisko naturalne i pieniądze.

Łączenie systemów w hybrydę polega na ich wzajemnym uzupełnianiu się, np. optymalnym połączeniem są panele fotowoltaiczne z elektrownią wiatrową - energia wiatru i słońca wzajemnie się uzupełnia. Zwykle mocniejsze wiatry występują w okresie mniejszej podaży energii promieniowania słonecznego. Możliwości łączenia poszczególnych inwestycji:

Elektrownia wiatrowa Fotowoltaika Kogeneracja Kolektory słoneczne Pompa ciepła Odzysk i retencja wód deszczowych Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Elektrownia wiatrowa apply f2 cancel f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2
Fotowoltaika apply f2 cancel f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2
Kogeneracja cancel f2 cancel f2 cancel f2 cancel f2 apply f2 apply f2
Kolektory słoneczne apply f2 apply f2 cancel f2 cancel f2 apply f2 apply f2
Pompa ciepła apply f2 apply f2 cancel f2 cancel f2 apply f2 apply f2
Odzysk i retencja wód deszczowych apply f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2
Przydomowa oczyszczalnia ścieków apply f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2 apply f2